
276/365. Fotograferar Siri. Ja, alltså inte just här, här fotograferar jag mig själv och en frökapsel.
5 oktober 2009 - siri & jag
Tänkte passa på och visa bilderna jag tog av Siri för hennes Band in Box för en dryg månad sen.
Foto: Moa Andersdotter, sno inte osv.
Mycket mer färgmättnad än jag brukar gilla, men jag tyckte att det var fint här.

Siri börjar klättra på väggarna. Den här gillar jag!

Rostsverige. Det här var bilden Siri valde, tror jag.

Det här var den jag gillade bäst av rostbilderna. Sen ska jag tillägga att den här är mycket mer redigerad än den förra. Men håret är det bästa.

Siri anmäler sig för the Good Sport award när hon hoppar ner på den där betongbjälken. Bra för bilden, fast jag kände mig allmänt orolig.

Mask: model's own.

Det här var väl lite så testing, testing, men jag tycker att den är fin. Det blå i vänstra hörnet stör mig lite.

Den här tog jag mest för att spara en bild av platsen, och nu gillar jag den verkligen. Masken i handen speciellt.

Good Sport award igen. De här två där Siri ligger ner är nog de bilderna som känns mest som mina.

Det här fick mig verkligen att längta efter att ha en modell oftare. Det är väldigt kul att ha någon att fotografera i två timmar.

De här bryggbilderna tog vi mest för att vi ändå var där, så kanske lite mycket skämt och glam, fast de är fina på det sättet.

Det är ju svårt att inte bli glad.

Vi fikade lite på bryggan också. Ska tillägga att det var några sportfiskare därute som tyckte att vi var dagens grej. Ja, inte där ute alltså.

Den här stegen har alla egenskaper jag önskar mig hos en stege. Stabilitet, estetik, en ärorik historia, stil, klass och värdighet.

Den här bryggan har många goda egenskaper, men fallerar något i just "stabilitet".

Men snygg som tusan.

Ja, det är havet, vad begär ni mer av mig.

En gång till, fast om man gör det svartvitt så ser det ut som om det är nytt. Ursäkta det utfrätta, det besvärar mig också.

Husen.