Kadettallsvenskans final 2009 14-16 augusti i Upplands-Bro

Limhamns SK vinnare i kadettallsvenskan 2009

Bergertabell

 

Hemmalag

Bortalag

Direktsända partier

 

 

 

Rond 1 Fredag 16.00

 

 

Järfälla SS

Sollentuna SK

Bord 1 och 3

Limhamns SK

Växjö SK

Bord 2 och 5

SK Rockaden 2

SK Rockaden 1

Bord 6

 

 

 

Rond 2 Lördag 10.00

 

 

Järfälla SS

Limhamns SK

Bord 2 och 6

Växjö SK

SK Rockaden 2

Bord 3

Sollentuna SK

SK Rockaden 1

Bord 1 och 4

 

 

 

Rond 3 Lördag 16.15

 

 

SK Rockaden 2

Järfälla SS

Bord 3 och 6

Limhamns SK

Sollentuna SK

Bord 4

SK Rockaden 1

Växjö SK

Bord 1 och 5

 

 

 

Rond 4 Söndag 09.00

 

 

Järfälla SS

SK Rockaden 1

Bord 2 och 5

Limhamns SK

SK Rockaden 2

Bord 1 och 4

Sollentuna SK

Växjö SK

Bord 6

 

 

 

Rond 5 Söndag 15.15

 

 

Växjö SK

Järfälla SS

Bord 1 och 4

SK Rockaden 1

Limhamns SK

Bord 3

SK Rockaden 2

Sollentuna SK

Bord 2 och 5

 

 

Partier i fetstil kommer att direktsändas.

Rond 1 Fredag 16.00

 

Järfälla SS

 

 

 

Sollentuna SK

Theodor

Kenneskog

1884

½

-

½

Jakob

Apéria

2152

Martin

Lokander

1744

1

-

0

Sam

Kassani

1738

Klas

Wikström

1499

0

-

1

Gabriel

Boström

1707

Alexander

Hübbert

1312

0

-

1

Kunal

Bhatnagar

1548

Madelen

Lindkvist

1261

0

-

1

Dennis

Lioubartsev

1509

Kristian

Wikström

1193

0

-

1

Max

Xie

1422

 

 

1482

-

 

 

1679

Limhamns SK

 

 

 

Växjö SK

Philip

Lindgren

2082

1

-

0

Angelina

Fransson

1950

Linus

Johansson

2018

0

-

1

Mattis

Olofsson-Dolk

1683

Lars

Åström

1694

1

-

0

Tom

Rydström

1610

Martin

Ollén

1581

1

-

0

Emilio

Gonzalez

1465

Malin

Tjärnemo

1568

1

-

0

Lukas

Ökvist

1315

Jonas

Tjärnemo

1455

1

-

0

Edvin

Mossblad

1290

 

 

1733

5

-

1

 

 

1552

SK Rockaden 2

 

 

 

SK Rockaden 1

Axel

Berglind

1267

0

-

1

Joar

Ölund

1924

Nibras

Khan

1218

0

wo

1

Egor

Norlin

1800

Anton

Hultén

1140

0

-

1

Viktor

Carlsson

1685

Erik

Rosqvist

1090

0

-

1

Ponus

Echardt

1669

Viktor

Rosqvist

900

0

-

1

Marie-Thin

Hagberg

1526

Annelie

Hultén

830

0

-

1

Yang

Zhong

1312

 

 

1074

0

-

6

 

 

1653

Rond 2 Lördag 10.00

 

Järfälla SS

 

 

 

Limhamns SK

Theodor

Kenneskog

1884

½

-

½

Philip

Lindgren

2082

Martin

Lokander

1744

½

-

½

Linus

Johansson

2018

Klas

Wikström

1499

0

-

1

Lars

Åström

1694

Alexander

Hübbert

1312

½

-

½

Martin

Ollén

1581

Madelen

Lindkvist

1261

1

-

0

Malin

Tjärnemo

1568

Kristian

Wikström

1193

0

-

1

Ina

Kraemer

1389

 

 

1482

-

 

 

1722

Växjö SK

 

 

 

SK Rockaden 2

Angelina

Fransson

1950

½

-

½

Marie-Thin

Hagberg

1526

Mattis

Olofsson-Dolk

1683

1

-

0

Yang

Zhong

1312

Tom

Rydström

1610

1

-

0

Axel

Berglind

1267

Emilio

Gonzalez

1465

1

-

0

Agaton

Mörsare

1244

Lukas

Ökvist

1315

1

-

0

Robin

Waldholm

1180

Edvin

Mossblad

1290

1

wo

0

 

 

 

 

 

1552

-

½

 

 

1306

Sollentuna SK

 

 

 

SK Rockaden 1

Jakob

Apéria

2152

½

-

½

Anton

Hussain

2063

Sam

Kassani

1738

½

-

½

Joar

Ölund

1924

Gabriel

Boström

1707

0

-

1

Egor

Norlin

1800

Anton

Agrest

1617

½

-

½

Carl

Cederstam Barsk

1796

Max

Xie

1422

0

-

1

Nikita

Smirnov

1701

Dennis

Lioubartsev

1509

1

-

0

Ludwig

Klingberg

1617

 

 

1691

-

 

 

1817

 

Rond 3 Lördag 16.15

 

 

SK Rockaden 2

 

 

 

Järfälla SS

Yang

Zhong

1312

0

-

1

Theodor

Kenneskog

1884

Nils

Nordlund

1272

0

-

1

Martin

Lokander

1744

Axel

Berglind

1267

0

-

1

Klas

Wikström

1499

Agaton

Mörsare

1244

1

-

0

Alexander

Hübbert

1312

Anton

Hultén

1140

0

-

1

Madelen

Lindkvist

1261

Fredrik

Ljungdahl

1091

½

-

½

Kristian

Wikström

1193

 

 

1221

-

 

 

1482

Limhamns SK

 

 

 

Sollentuna SK

Philip

Lindgren

2082

0

-

1

Jakob

Apéria

2152

Linus

Johansson

2018

1

-

0

Sam

Kassani

1738

Lars

Åström

1694

1

-

0

Gabriel

Boström

1707

Martin

Ollén

1581

1

-

0

Anton

Agrest

1617

Jonas

Tjärnemo

1455

1

-

0

Kunal

Bhatnagar

1548

Ina

Kraemer

1389

0

-

1

Dennis

Lioubartsev

1509

 

 

1703

4

-

2

 

 

1712

SK Rockaden 1

 

 

 

Växjö SK

Joar

Ölund

1924

½

-

½

Angelina

Fransson

1950

Egor

Norlin

1800

½

-

½

Mattis

Olofsson-Dolk

1683

Viktor

Carlsson

1689

1

-

0

Tom

Rydström

1610

Pontus

Echardt

1669

1

-

0

Emilio

Gonzalez

1465

Marie-Thin

Hagberg

1526

1

-

0

Lukas

Ökvist

1315

August

Ek

1407

0

-

1

Edvin

Mossblad

1290

 

 

1669

4

-

2

 

 

1552

 

 

Rond 4 Söndag 09.00

 

 

Järfälla SS

 

 

 

SK Rockaden 1

Theodor

Kenneskog

1884

0

-

1

Jonathan

Westerberg

2241

Martin

Lokander

1744

½

-

½

Joar

Ölund

1924

Klas

Wikström

1499

½

-

½

Egor

Norlin

1800

Alexander

Hübbert

1312

0

-

1

Viktor

Carlsson

1685

Madelen

Lindkvist

1261

0

-

1

Leo

Brodin

1684

Kristian

Wikström

1193

0

-

1

Ponus

Echardt

1669

 

 

1482

1

-

5

 

 

1834

Limhamns SK

 

 

 

SK Rockaden 2

Philip

Lindgren

2082

½

-

½

Marie-Thin

Hagberg

1526

Linus

Johansson

2018

1

-

0

August

Ek

1407

Lars

Åström

1694

1

-

0

Yang

Zhong

1312

Martin

Ollén

1581

1

-

0

Axel

Berglind

1267

Malin

Tjärnemo

1568

1

-

0

Agathon

Mörsare

1244

Ina

Kraemer

1389

½

-

½

Fredrik

Ljungblad

1091

 

 

1722

5

-

1

 

 

1308

Sollentuna SK

 

 

 

Växjö SK

Jakob

Apéria

2152

½

-

½

Angelina

Fransson

1950

Sam

Kassani

1738

½

-

½

Mattis

Olofsson-Dolk

1683

Gabriel

Boström

1707

1

-

0

Tom

Rydström

1610

Anton

Agrest

1617

½

-

½

Emilio

Gonzalez

1465

Dennis

Lioubartsev

1509

½

-

½

Lukas

Ökvist

1315

Max

Xie

1422

1

-

0

Edvin

Mossblad

1290

 

 

1691

4

-

2

 

 

1552

 

 

Rond 5 Söndag 15.15

 

 

Växjö SK

 

 

 

Järfälla SS

Angelina

Fransson

1950

½

-

½

Theodor

Kenneskog

1884

Mattis

Olofsson-Dolk

1683

½

-

½

Martin

Lokander

1744

Tom

Rydström

1610

1

-

0

Klas

Wikström

1499

Emilio

Gonzalez

1465

1

-

0

Alexander

Hübbert

1312

Lukas

Ökvist

1315

0

-

1

Madelen

Lindkvist

1261

Edvin

Mossblad

1290

0

-

1

Kristian

Wikström

1193

 

 

1552

3

-

3

 

 

1482

SK Rockaden 1

 

 

 

Limhamns SK

Jonathan

Westerberg

2241

½

-

½

Philip

Lindgren

2082

Joar

Ölund

1924

1

-

0

Linus

Johansson

2018

Egor

Norlin

1800

½

-

½

Lars

Åström

1694

Carl

Cederstam Barsk

1796

½

-

½

Martin

Ollén

1581

Nikita

Smirnov

1701

0

-

1

Malin

Tjärnemo

1568

Viktor

Carlsson

1685

0

-

1

Jonas

Tjärnemo

1455

 

 

1858

-

 

 

1733

SK Rockaden 2

 

 

 

Sollentuna SK

Leo

Brodin

1684

0

-

1

Jakob

Apéria

2152

Ponus

Echardt

1669

0

-

1

Sam

Kassani

1738

Marie-Thin

Hagberg

1526

½

-

½

Gabriel

Boström

1707

August

Ek

1407

1

-

0

Anton

Agrest

1617

Yang

Zhong

1312

0

-

1

Kunal

Bhatnagar

1548

Axel

Berglind

1267

0

-

1

Dennis

Lioubartsev

1509

 

 

1478

-

 

 

1712