Jaktvänner
Start Uppåt

Start Uppåt Favoriter Intressen Länkar Ny E-Post adress

Åke i Travkompanitets Stall AB:s Grönvita dress!

         

 

 

 

                                   

 

 

StayFriends | Sökmotorn för vänner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Här är några av de hundmänniskor som jag träffat förutom alla mina Gordon vänner!

Peka på person så hittar du namnet längst ned på listen till vänster

 

 

Anderas Talpai

Bengt Stensson

Bengt Sandin

Bertil Mårtensson

Doris Eckerström

Jens Nilsen

Nils Nilsson

Göran Mårtensson

Arne Thorn

Anne Helen Jönsson

Elvy Nilsson

Claes Carlsson

Jan Haglia

Anette Bang

Sven Hiendrup

Rickard Sjöholm

Eva Odenius

Bengt Rödseth

Kent Svensson

Jan Nilsson

Jörgen Hegaard

Olle Gandvall

Artur Renhuvud

Sven Paradis

Jörgen Sandberg

Nils Erik Malmsten

Thomas Engh

Knut Lundsten

Rickard Persson

Anton Ringöen

Åge Strömvoll

Kjell Gustafsson

Sten Rönnerling

Fritz Petersen

Jonas Sandberg

Mr X

 

Välkommen till den här webbplatsen!

Här skall jag försöka ge er en glimt av, var jag har mina intressen nu för tiden. det kan också vara ett sätt att knyta kontakter till förlorade länkar, i så väl nya som gamla landet. Över fotot finns en länk till min e-post.

Jag är av födsel och ohejdad vana Värmlänning i förskingringen, [Dalarna] södra Dalarna, rumpmasarnas rike, Fors ligger centralt mellan Avesta, Garpenberg och Horndal, en och en halv timma till Solvalla. Och en dryg halvtimma till Romme. 

Att Fors har stått modell för den Svenska "hålan", var något jag fick höra på riksradion en gång. Fors svarade då upp mot alla kriterier för en "håla", orättvis då det fanns både affär, kiosk, Bryggeri och pizzeria. Och vad ingen vid den tiden tänkte på, Världens största Falskartongbruk, ett bruk som under året 2005, fått utmärkelsen Excellence 2005, Utmärkelsen Svensk Kvalitet 2005. 

Så kom tanken som Flashen tog upp i sin Blogg,  varför är det inte flera som är ägare? Kanske för att de inte fattar att dom bara betalar 245 kronor i engångskostnad! Inga månads- kostnader eller dylikt! 245 kronor utlagt på bara  ett år är faktiskt löjliga 70 öre om dagen!